Kobiety są czarujące a mężczyźni je pożądają 1


Bezwstydnie, z lekką nonszalancją, niemal wyzywająco mówi, że robił buty dla jaszczurek. Na początek to nie było nic wyszukanego, jedynie delikatne sreberko po czekoladkach. Już w dzieciństwie buty wydawały mu się być czymś wyjątkowym. Oto Manolo Blahnik. Anna Wintour nie nosi dziś żadnych innych butów, jedynie te od Manolo. Niektórzy mówią o nim poetyczny wizjoner. Cesarz butów. Kobiety kochają jego obłędne szpilki. Sam przekornie twierdzi, że mężowie go nienawidzą, bo ich żony ubóstwiają go i jego szpilki.

Zawsze i wszędzie uczył się. Doświadczył niezwykłej wolności, łamania reguł, konwenansów oraz niezwykłości ludzkiego umysłu i jego bezgranicznego potencjału. Trafił na niezwykłych ludzi, którzy wyzwolili w nim siłę tworzenia i uwierzyli jego geniuszowi jak Diana Vreeland. Choć jego pierwsza kolekcja była katastrofą, modelki się przewracały, bo źle wyprofilował buty, to był niezapomniany pokaz. Jego arystokratyczna aura i dystans do siebie oraz nietuzinkowe poczucie humoru, zjednują mu przyjaciół.

Komu innemu przyszłoby na myśl, aby zaprojektować buty jakie noszono na dworze Cyrusa Wielkiego? Bierze kawałek papieru i zaczyna opowiadać piękne historie. To zdecydowanie nie są komercyjne buty. To dzieła sztuki, tworzone z wielką pieczołowitością i pasją. Ta energia, którą emanuje podczas pracy wydobywa mistrzostwo. Twierdzi, ze wszystkie jego projekty pochodzą jedynie z jego głowy i że nigdy nie miał blokady twórczej. Wena zawsze mu dopisywała. Za czasu jego młodości, nikt na tak wielką skalę nie projektował butów, bo było to nieopłacalne. Uczynił z tej profesji prawdziwą sztukę. Był prekursorem.

Daj dziewczynie odpowiednie buty a podbije świat.

Przez połączenie rozbieżnych elementów można otrzymać coś odkrywczego. Jego nieustającą inspiracją jest Goya arcymistrz butów. W jego obrazach można znaleźć prawdziwą kopalnię inspiracji. Absorbuje wszystko z kultury i pop kultury. Bezwiednie, nie zdając sobie z tego sprawy. Ten jego zachwyt i nieustający powrót do korzeni kultury wspiera jego geniusz. To sprawia, że jego projekty są śmiałe i unikatowe. W procesie tworzenia liczy się jakość materiału, część techniczna procesu i sposób połączenia tych dwóch rzeczy. Osiągnął w tym mistrzostwo. Sam wszystko projektuje, nie ma studia, które robi to za niego.

Prawdziwie wierzy, że jego obowiązkiem jest sprawiać, aby kobiety były piękne i świetnie się czuły w swoich butach. Widzi siebie jako skromnego szewca mieszkającego nad warsztatem. Co nie znaczy, że traci na tym jego charyzma. To jego miłość i pasja do butów sprawia, że kobiety je uwielbiają. Chcąc osiągnąć taki poziom mistrzostwa trzeba interesować się światem, ludźmi, kulturą historią, być otwartym na otaczający świat i nurt życia. Taki właśnie jest Manolo Blahnik. Chce być zapamiętany jako ten, który sprawia, że kobiety są czarujące, a mężczyźni je pożądają.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Kobiety są czarujące a mężczyźni je pożądają