Filmy na Walentynki, które pokocha przedsiębiorcza kobieta 7


Dużo mówić nie będę. Sprawa jest jasna. Oto moje inspiracje filmowe dla Was. Można powiedzieć, że o miłości, jednak zawsze kluczową postacią jest Ona. Kobieta. Zwykle uparta, niezależna, mająca swoje zdanie, zawsze kobieca, realizująca swoje marzenia i podczas tej wędrówki do osobistego spełnienia spotyka miłość. Różnie z tą miłością bywa, jednak jedno pozostaje pewne, że prawdziwe szczęście przychodzi wówczas, kiedy jest się w pełni sobą i realizuje się coś więcej, niż tylko bycie w związku.

 

1. Pożegnanie z Afryką 

 

I kto mógłby przypuszczać, że rozpieszczona baronowa, przyzwyczajona do luksusów, mówiąca „sio” do lwów i tubylców, mająca obsesję na punkcie posiadania, przeżyje wielką miłość w Afryce. I że właśnie ta, oto kobieta wbrew niedowiarstwu poprowadzi własną plantację kawy. Jej przemiana zostanie wynagrodzona, zmysłową sceną mycia włosów przez Roberta Redford’a. W żadnym filmie nie spotkałam, tak silnych i magnetycznych kochanków, a ich kłótnie dotyczące zachowania ich niezależności, tak płomienne.

2. Czekolada 

 

Jest niespokojna, niezależna i brawurowo kobieca. W czerwonych szpilkach i zarumienionych od gorącej czekolady policzkach. Zawsze pewna siebie, doskonale odgadująca gust innych ludzi. W małym miasteczku rozkręca biznes, który innych gorszy, tak samo jak jej grzeszne wyroby z czekolady i niepokorny charakter. Kiedy przychodzi czas zaprzestaje ucieczki i znajduje miłość. Trochę przez zaskoczenie, bo nie jest przyzwyczajona, aby ktoś ją peszył. Temu jednemu mężczyźnie udało to się, bo stawił jej wyzwanie i zaskoczył ją tym. A ona bardzo kobieco, nic nie tracąc na swojej niezależności poddała się.

 

chocolat

 

3. Ostatnia miłości na ziemi 

 

Jest o pani epidemiolog, która zaprzecza wszelkim nudnym stereotypom naukowców, jakże mogło być inaczej, skoro jest nią Vesper Bonda. Jest zdystansowana do uczuć, za wiele razy się pomyliła i -jak sama mówi – ma słabość do dupków. Czy łajdacko chłopięcy kucharz o boskim uśmiechu Ewana McGregora, okaże się kolejną porażką? Mimo smutnego wątku historia mówi o cieszeniu się z chwili obecnej. Scena w wannie rozgrzeje każdą królową zimy, a ostatni scena poruszy nawet najzimniejsze serce karierowiczki.

 

Perfect-Sense-06

4. Nazywał się Bagger Vance 

 

Czy rozgrywki golfowe mogą być nudne? Oczywiście, że nie jeżeli ich organizatorem jest Adele – prawdziwa kobieta czynu. Choć utraciła wszystko co posiadała, dokonała czegoś niemożliwego, a to wszystko dzięki swojemu urokowi osobistemu, uporowi i sprytowi. Jeżeli chcecie nauczyć się przepraszać swojego mężczyznę, tak żeby …. oniemiał i dosłownie nie wiedział co ma powiedzieć uczcie się od najlepszej. Tak właśnie prowadzi się biznes w czasach wielkiego kryzysu i osiąga sukces. I tak zdobywa miłość swojego życia. Muzykę napisała Rachel Portman, jedyna tak znana kompozytorka muzyki filmowej.

 

vance

5. Piąty element 

 

Czyli kobieta doskonała. Pomarańczowowłosa Leeloo, zarówno silna, jak i krucha wyrusza z misją ratowania świata. Nie w głowie jej tam jakieś amory. Trzeba walczyć ze złem, a nie malować rzęsy, czy dbać o linię. A kiedy zabójczy Bruce Willis całuje ją bez pozwolenia … no cóż powala go siłą argumentu. „Idź spać, obronię cię, jestem piątym elementem – istotą doskonałą” – mówi do zabójczego Willisa, który jest hiper, super we wszystkim. Lepszej pary do ratowania świata nie ma nigdzie. Oj, mogłabym być taką Leeloo.

 

piąty

6. Ostatni Mohikanin

 

To moja mała słabość i nie zamierzam się jej wstydzić. XVIII wiek, dzika Ameryka i Angielka w gorsecie ciasnym, jak konwenanse, których musiała przestrzegać. Niby nuda, jednak będziecie zaskoczone. Jak grzeczna dama w obliczu niebezpieczeństwa, dzielnie stawia czoło wszelkim trudom, odmawia świetnej partii, gdy ten prosi ją o rękę, sprzeciwia się ojcu buntując się przeciwko polityce, przedziera się przez dzikie odmęty lasów. Tylko taka kobieta mogła wzbudzić ten szalony bieg Sokolego Oka, aby ją odnaleźć i jego wiarę w to, że jest na tyle silna, aby przetrwać w każdych warunkach. Damy w gorsetach, jednak nie są nudne.

 

The-Last-of-the-Mohicans-image-the-last-of-the-mohicans-36452329-738-1095

7. Zaplątani 

 

A co?! Kto mi zabroni? To film dla każdej kobiety, dziewczyny, dziewczynki, nawet tej która chce biznesy tworzyć. Bo każda z nas czasem zamyka się sama w sobie w wielkiej wieży. I może z niej wyjść, nie dlatego, że jakiś tam wypacykowany książę czeka na rumaku, ale dlatego, że chce spełniać swoje marzenia, dla siebie samej. I przy okazji okazuje się że ten nicpoń, czaruś, który ciągle ma was dosyć i narzeka jakim jesteście dla niego utrapieniem może okazać się całkiem fajnym facetem. Nigdy też nie widziałyście jak za pomocą patelni i wrednego kameleona, można oprzeć się nawet najbardziej przystojnemu utracjuszowi.

 

Tangled_(276)

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 komentarzy do “Filmy na Walentynki, które pokocha przedsiębiorcza kobieta