Silne kobiece postacie na ekranie w 2019 roku


Facebook
Facebook
Google+
http://www.business-heels.pl/inspiracje/silne-kobiece-postacie-na-ekranie-w-2019-roku/
Twitter
LinkedIn

Po słynnej akcji #MeToo w branży filmowej kobiety nabrały odwagi, aby podjąć walkę o równe traktowanie. Powstaje coraz więcej filmów z silnymi kobiecymi postaciami. Aktorki i reżyserki walczą o równe wynagrodzenia i dążą, aby pokazywać na ekranie różne oblicza kobiecości. Dziś ideał kobiety to nie tylko typ „kobiety Bonda”. Szczególną solidarność pokazała na rozdaniu Oskarów Frances McDormand, która wezwała wszystkie kobiety do solidarnego sprzeciwu przeciw wszelkiej nierówności wobec kobiet. Znacznie wcześniej na rozdaniu Złotych Globów Oprah Winfrey w swoim inspirującym przemówieniu, zapowiedziała, że nadchodzi nowa era. Era kobiet, które mają siłę sprzeciwić się wpływowym mężczyznom i mężczyznom, którzy umieją ich słuchać. W tym roku na naszych ekranach pojawi się kilka ciekawych filmów, pokazujących najróżniejsze oblicza kobiecej siły.

Kapitan Marvel

W dobie herosów i super bohaterów, którzy otaczają nas zewsząd, niewiele jest dobrze opowiedzianych historii o kobiecych super bohaterkach. Jak dotąd „Woner Woman „reżyserowana przez kobietę, była bardo dobrym filmem z Universum DC. Teraz czas na Marvel’s Sudio zapowiada aż dwa filmy, bo oprócz „Kapitan Marvel”, są plany stworzenia „Czarnej Wdowy„.

On the Basis of Sex

Ruth Bader Ginsburg była jedną z dziewięciu kobiet pośród pięciuset mężczyzn studiujących prawo na Uniwersytecie Harvarda w 1954 roku. Była inicjatorką Praw Kobiet w Amerykańskim Związku Swobód Obywatelskich a później została jego radcą prawnym. W tej roli występowała przed Sądem Najwyższym w sprawach związanych z równouprawnieniem. Zresztą w 1993 roku sama została mianowana sędzią Sądy Najwyższego Stanów Zjednoczonych.

A Private War

Kolejna prawdziwa historia niezwykłej kobiety, która została stworzona do opowiadania historii ludzi, o których zapomniał świat. Marie Colvin była dziennikarką i korespondentką wojenną. Poświęciła swoje życie, aby zostali usłyszani, ci zapomniani. Miała ogromny talent do tego, aby inni przestali być obojętni i zaczęli się przejmować.

Destroyer

Takiej Nicole Kidman jeszcze nie widzieliście. Mistrzyni kamuflażu i nietuzinkowych ról. Tym razem nie zawiedzie. Chociaż jej postać w niczym nie przypomina kobiecego piękna. Jej siła tkwi w obranym celu i nadziei, że może powstać z upadku.

Colette

Tym razem zjawiskowa Keira Kinghtley wciela się w postać francuskiej pisarki, która stworzyła cykl powieści o Klaudynie. Była nie tylko skandalistką, ale też rozumiała biznes i znała się na reklamie. Imię jej bohaterki Klaudyna pojawiało się na perfumach, lodach, a nawet papierosach.

Faworyta

Ten film inspirowany prawdziwymi zdarzeniami to popis trzech wyjątkowych kobiet. Jedną z nich jest księżna Marlborough, Sarah Churchill uważana przez historyków za jedną z bardziej wpływowych kobiet swojej epoki – była do tej pory najbardziej zaufaną osobą w otoczeniu monarchini. Przyjaźń, którą obdarzyła ją zniedołężniała, odklejona od rzeczywistości królowa pozwalała rządzić krajem. Do czasu. Kobiety również są dobrymi graczami w grach politycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *